אודות

הקמת מוזיאון האופניים

 

מוזיאון האופניים של אלון וולף

לפני מספר שנים בשנת 2008 חלמתי חלום שאני פותח את מוזיאון האופניים הראשון בישראל.כבר בהתחלה היה לי את המזל לקנות מאישה מבוגרת אופני ברנבור גרמניים בני 100 שהגיעו יחד עם אביה ומשפחתה באוניה מגרמניה. היא שמרה אותם במרתף בירושלים שנים רבות, עד שבסדר פסח 2008 עשתה ניקיון במרתף ופרסמה אותם למכירה בלוח יד 2   . את הזוגות הראשונים באוסף תליתי על קירות הבית,עד שאשתי רמזה לי שאני מגזים למזלי במושב בו אני גר יש לול תרנגולות ישן החלטתי לשפץ אותו ושם להקים את סדנת המוזיאון והתצוגה. מאז ועד היום לא הפסקתי לאסוף לחפש לשפץ ולהחליף אופניים.כיום יש לי אוסף של כ 140 זוגות. המחולקים ל 8 מחלקות.המוזיאון הוא מקום ללא מטרת רווח ,שואלים אותי מאיפה אתה משיג את כל האופניים? אז התשובה היא שלכל זוג יש סיפור שונה כיצד הגיע למוזיאון ,חלק מהזוגות הם מתרומות של אנשים טובים,או משפחות שלרוכבי עבר מקצועיים,חלק אני מוצא אצל מתקני אופניים בקיבוצים או אפילו בדרך למזבלה וחלק אני קונה. כל האופניים עוברים שיפוץ ,אני לומד על ההיסטוריה שלהם ומכין להם דף סבר שנתלה לצידם. גם מחוץ למוזיאון כל חיי מוקדשים לאופניים,אני מלווה טיולי אופניים בישראל,מדריך ילדים ,מאמן קבוצות ומלמד אותם כיצד לרכוב.בנוסף עושה תערוכות והדרכות במוזיאון.

לאנשים שמבקרים במוזיאון אני עושה סיור שמתחיל בהרצאה קטנה על ההיסטוריה של האופניים. אני מספר על האופניים הראשונים "מכונת ההליכה" שהמציא הברון הגרמני קארל פון דרייס  ב,1818 בשלב הבא הוסיפו פדל בגלגל הקדמי ויצרו את משקשק העצמות(bone shaker),באמצע המאה ה 19 בנו את אופני הגלגל הגדול((penny farthing).אופניים כאלה מסוג זינגר עם גלגל 60 אינץ יש לי במוזיאון. דגם זה לא החזיק הרבה זמן מכיוון שהיה מסוכן ,לכן הקטינו את גודל הגלגלים הוסיפו גלגל נוסף והפכו אתו לתלת אופן.בשנת 1888 ג'ון דאנלופ המציא את הצמיגים והפנימיות והחלו לייצר אופניים עם גלגלים שווים.

המחלקה הבאה עליה אני מסביר היא מחלקת האופניים תוצרת ישראל.בישראל היו 6 חברות שייצרו אופניים במחלקה יש בסך הכול כ 18 אופני גברים, נשים וילדים מאותן חברות.המפעל הראשון בארץ לאופניים הוקם ב1940 על ידי אברהם מיכלסון בגבעתיים האופניים היו איכותיים מאוד ובנוסף ייצרו חלקים כמו כידונים ברקסים ועוד..חברה נוספת שהוקמה ב1958 בקיבוץ צרעה נקראה icm . הם הוקמו בסיוע ממשלת ישראל ומשקיעים מדרום אפריקה.מיקום המפעל היה באזור התעשייה בית שמש על מנת לאפשר לעולים החדשים שגרו שם לעבוד במפעל.בתחילת שנות השישים הוקמו עוד שלוש חברות יעקבי את פרזנטי ,דהר וחרש אופן.(hoc) חרש אופן שממוקמים באזור התעשייה של פתח תיקווה עדיין קיימים ומייצרים אופניים לפי הזמנה.

מחלקה נוספת במוזיאון היא אופני עיר מכל העולם, אופניים בולטים הם אופניים מסוריה שהשאירו בכפר סורי נטוש אחרי מלחמת ששת הימים,אופניים מאירן,אופניי עיר גרמניים נדירים עם בולם אחורי.אופניים הודים ללא שרשרת עם דרייבשאפט,טנדם איטלקי של בוטיקיה עם 5 מקומות ועוד הרבה זוגות מכל העולם.עוד מחלקה היא של אופני עבודה יש שם אופני שליחים של ראלי,תלת אופן ששימש לעבודה בשוק,אופני חלוקה למכירת גלידה,תלת אופן סיני לנשיאת אנשים וציוד.מחלקה נוספת היא מחלקת אופני השטח תחום חדש יחסים שפיתחו גארי פישר ,ריצ'י , ועוד פריקים של רכיבה בסוף שנות השבעים. אפשר לראות שם דגמים מהחברות המובילות של אופני זנב קשיח,שיכוך מלא וסופטייל משנות השמונים והתשעים .

 במחלקת אופני הילדים ניתן לראות תלת אופנים עשויים מברזל משנות החמישים והשישים,אופני חמור עם גלגלים שעולים ויורדים תוך כדי רכיבה.אופני שווין סטינגר משנות השישים,ראלי צ'ופר משנות השבעים, ווסטרנפלייר אמריקאים משנת 1950 ועוד. המחלקה הבאה היא של אופניים מתקפלים. בין השאר יש שם אופני ביקורטון ,המתקפלים הראשונים מאלומיניום משנות ה60. אופני טריומף מולטן סטנדרט שעוצבו על ידי המעצב של רולס רויס ועוד.

 באולם השני יש את מחלקת האופניים המיוחדים. יש שם 4 זוגות של אופני כביש נגד השעון עם שילדות ייחודיות שבנויות משילוב של חומרים כמו קרבון,טיטניום,אלומניום,סקדיום ועוד.אופני שטח אגרסיביות נדירות של חברת המכוניות פורשה משנות ה90 .אופני מרצדס היברידיים,אופני שטח שיכוך מלא שנבנו בשבילי לפי מידותיי מבמבוק וקרבון. אופני סקי עם מגלשיים אופני סברס אופני זהב ועוד.במחלקת אופני הכביש יש הרבה אופני כביש מדגמים וממדינות שונות בעולם, משנות השבעים והשמונים כולם עשויים מברזל עם כידון מכופף מקדימה והילוכי המנופים של פעם. לבסוף מחלקת האלופים.יש במוזיאון אופניים גביעים,תעודות וביגוד של כמה מאלופי ישראל ברכיבת אופניים. שניים מהם יצחק בן דויד והנרי אוחיון היו רוכבים מקצועיים בקבוצת ברטין .הם עלו ממרוקו בסוף שנות החמישים. הם היו אלופי ישראל והשתתפו באולימפיאדת רומא 1960.את האופני הברטין ויטוס של יצחק בן דויד, ייצרו לו במיוחד לפי מידותיו במפעל בצרפת.אופניים נוספים מתוצרת lejeune שייכים לאלברט בוזגלו ,אלוף ישראל ב 100 ק"מ לשנת 1957.עוד במחלקה אופני הצ'ינלי 1968 של ראובן כינורי ,אלוף ישראל בכל המקצים בין השנים 1968 ל1972 .אופניים נוספים ביאנצ'י 1960 שייכים לעמוס לוי עולה ממצריים שזכה שם בגביע המלך פארוק. הוא היה מאמן נבחרת ישראל ושופט אופניים בינלאומי.

אני מאמין שבעזרת המוזיאון אוכל לגרום לעוד ועוד אנשים בוגרים וצעירים להתעניין בתחום ולרכוב על אופניים. כמו כן אני רוצה לשמר את ההיסטוריה של חברות האופניים שפעלו בארץ ואת המורשת של אלופי העבר. במתחם המוזיאון יש גם מסלול פאמפטרק מקצועי וניתן לשכור אופניים ולצאת לטיול שטח מודרך באזור. אז בואו לבקר. אלון 0509199866

 

ab
ab2
Previous Next Play Pause
1 2